AİLE HEKİMLİĞİ BİLGİ SİSTEMİ

         Aytek AHBS(Aile Hekimliği Bilgi Sistemi) ile aile hekimlerinin zorlu yükünü paylaşan ve tüm gelişen ihtiyaçlarını başarıyla karşılayan yazılım sitemini hizmetinize sunuyoruz.

        Aytek AHBS, başarılı uygulama özellikleri ile sektörde öncü, güçlü, güvenilir ayrıca yüksek performansıyla aile hekimlerine önemli katkılarda bulunmayı hedeflemektedir. Diğer birçok AHBS yazılımının aksine Aytek AHBS, aile hekimlerinin tüm ihtiyaçlarını tamamıyla ve başarıyla karşılayabilmektedir. Aytek AHBS uzman kadrosuyla değerli hekimlerimizin hizmetindendir.

Aytek AHBS(Aile Hekimliği Bilgi Sistemi)’ ye GENEL BAKIŞ:

        Aile hekimliği kurumu bünyesinde icra edilen Aytek AHBS tüm faaliyetleri içeren yazılımımız, hızlı ve kolay kullanım esasına göre geliştirilmiştir. Aytek AHBS Hekimin ve/veya aile sağlığı elemanının ihtiyaç duyduğu tüm işlemlere tek pencereden erişebilmesi sağlanmıştır. Aytek AHBS programı açıldıktan sonra hekim nüfusuna kayıtlı tüm hastaların listesi görüntülenir, belirli bir hasta üzerinde yapılacak işlemler, kısayollar veya fare tıklamaları ile aynı ekran üzerinden kolayca gerçekleştirilebilir. Aytek AHBS de Poliklinik işlemleri, izlemler, aşılar vb. faaliyetler veri tabanına anında kaydedilir. Aytek AHBS Sağlık-Net ile tam uyumlu web servis desteği ile de bu kayıtlar, istenildiği zaman Sağlık Bakanlığı sunucularına aktarılabilir.

Aytek AHBS, Karar Destek Sistemi (KDS) sayfaları üzerinden takip edilebilen aylık performans planları, program içerisinde ve ilk kurulum anında otomatik olarak oluşturur. Aytek AHBS programı İş planı adı altında görüntülediği bu bilgiler sayesinde hekimin performans ajandası görevini üstlenerek Aile Hekiminin yükünü hafifletir. Aytek AHBS de KDS sayfalarına girmeye gerek duymadan da sadece iş planından faydalanılarak ilgili döneme ait bütün faaliyetler takip ve icra edilebilir.

        Aytek AHBS programının çalışması için internet bağlantısının olması gibi bir zorunluluk yoktur. Aytek AHBS Bulunulan ortamda internet bağlantısı olmasa bile hasta kaydı, muayenesi veya izlemleri yapılabilmektedir. Mobil nüfusa sahip hekimlerin saha çalışmalarında en fazla kullandıkları bu özellik Aytek AHBS yazılımı altyapısında kurulum anından itibaren mevcuttur.

Aile Hekiminin Aytek AHBS yazılımı üzerindeki kayıtları sadece kendi bilgisayarında tutulur. Aytek AHBS olarak, Firmamızın ilkesi ve ilgili yasalar gereği, hekimlere ya da hastalara ait hiç bir bilgiyi kaydetmemiz, kullanmamız, paylaşmamız söz konusu değildir. Aytek AHBS Hekim isteğine bağlı ve belirli dönemlerde yapılacak bakım işlemlerini yerinde, yani hekim bilgisayarı üzerinde ve hekimin bilgisi dâhilinde gerçekleştirir.


Aytek AHBS(Aile Hekimiliği Bilgi Sistemi)’ e Teknoloji Altyapısı:

        Aytek AHBS Yazılımı, bütün Microsoft® Windows™ işletim sistemi üzerinde sorunsuz çalıştırılabilmek üzere modüler mimari esas alınarak geliştirilmiştir. Nesneye dayalı teknoloji altyapı sistemini kullanılan Aytek AHBS yazılımı Windows’unuzun versiyonu ne olursa olsun, kolayca entegre olabilmektedir. Aytek AHBS Programı 32 bit ve hem de 64 bit işletim sistemlerine tam destek vermektedir. Aytek AHBS otomasyon dahilinde, veri tabanı olarak MS SQL Server yapısı kullanılmaktadır. Milyonlarca kaydı dahi kayıpsız ve en hızlı şekilde gerçekleştirebilen bu sistem, tüm dünyadaki bilgisayar yazılımları arasında en popüler ve güvenli veri tabanı altyapısı olarak değerlendirilmektedir bu yüzden Aytek AHBS hızlı verimli ve güvenlidir. Gelişmiş Client/Server desteği ile de Aytek AHBS programını birden fazla bilgisayarda ortak verileri kullanarak sorunsuz çalışabilmektedir. Aytek AHBS yi benzer AHBS yazılımlarından ayıran diğer bir fark ise EbeModu dur bu özelik sayesinde aile hekimi Sağlık ocağında olmayacağı zaman sağlık personelinin Aytek AHBS programını sorunsuz bir şekilde kullanıp Sağlık-NET e gönderim yapabilmesini sağlamaktadır. Bu özellik sadece Aytek AHBS de bulunup değerli Aile hekimlerimizin hizmetindedir.

        Aytek AHBS programı, Sağlık-Net sisteminin web servisleri aracılığıyla sunduğu XML veri paylaşımına %100 uyumludur. Aytek AHBS platformdan bağımsız XML verilerini sorunsuz olarak alabilir ve gönderilebilir.


Aytek AHBS(AİLE HEKİMLİĞİ BİLGİ SİSTEMİ) Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım:

        Demo Talep formunu doldurun. Aytek AHBS yi kurmak için size ulaşalım. Aytek AHBS  yi demo süresince tüm ayrıcalıklarından yararlanacak şekilde kullanabilirsiniz. Demo Süresi sonunda Aytek AHBS  yi kullanmaya devam etmek isterseniz lisansın satın alarak Aytek AHBS  lisans süresini uzatabilirsiniz. Demo süresi sonunda Aytek AHBS kullanmak istememeniz durumunda hiçbir ücret talep edilmemektedir.


Aytek AHBS(Aile Hekimliği Bilgi Sistemi) yi Neden Tercih Etmeliyim:

        Aytek AHBS Sağlık Bakanlığının yayınlamış olduğu standartlara uygundur. AYTEK AHBS diğer AHBS programlarına göre daha hızlı çalışmaktadır. AYTEK AHBS verilerin sadece Aile Hekimi ve Sağlık Personeli tarafından açılabilecek şekilde şifrelenmiştir ve Sağlık Bakanlığı sunucularından başka hiçbir sunucuya gönderim yapmamaktadır. Aytek AHBS donanım gereksinimi azdır. Düşük donanımlı bilgisayarlarda sorunsuz ve hızlı çalışır. Aytek AHBS kullanıcı beğenisi kazanmıştır. Sağlık kurumlarında verdiği hizmetler dolayısıyla elde ettiği saha tecrübesini aile hekimliği bilgi sistemine aktarmış ve son kullanıcısına bir konfor unsuru olarak yansıtmıştır. Aytek AHBS Kullanıcı isteklerini ve Sağlık Bakanlığı isteklerini uygulamaya yansıtılmaktadır. Aytek AHBS destek hizmetleri hekimlerimizin memnuniyeti için mesai saatlerine bağlı kalmaksızın hizmetlerini sürdürmektedir. Aytek AHBS bir kullanıcılarının ihtiyaçlarına uygun şekilde tasarlanmıştır. 

Bizi diğer firmalardan ayıran özellikleri kısa bir şekilde anlatmak gerekirse;

AYTEK ROBOT : Sistem içerisinde  günlük, haftalık veya aylık olmak üzere belli prensiplerde yapılan iş ve işlemleri sizin yerinize yaparak;  gündelik iş ve işlemleri kolaylaştırmayı sağlayan AYTEK ROBOT bulunmaktadır. AYTEK ROBOT Size bir asistanın sunduğu bir çok imkanı sunmaktadır.
Veri gönderim oranları : Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlardan mevzuatlar çerçevesinde istenen entegrasyon kapsamındaki verilerin gönderim oranları bakanlıkça kabul görülen oranlarda ve bu verilerin gönderimi HL7 standartlarında yapılmaktadır.
Saha Modu : Bu Fonksiyon Aile Hekimliğinde  kullanılan yardımcı bilgisayarın,   ana bilgisayardan bağımsız çalışmasına imkan sağlamaktadır. Bu Fonksiyon ile Aile hekimi gezici hizmet faaliyetlerini yürütürken aile sağlığı merkezindeki iş ve işlemler yardımcı personel tarafından kesintisiz olarak yürütülebilmektedir.
Entegrasyon : İlgili Mevzuatların el verdiği ölçüde ve standartlarda diğer dış sistemler ile tam entegre olarak çalışabilmektedir. Ayrıca Aile Sağlığı Merkezinde varsa kullanılan diğer lisanslı yazılım ve sistemler (VADEMECUM vb.) ile tam entegre olabilmektedir.
Data Aktarımı: Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünün yayınlamış olduğu mevzuatlar doğrultusunda; Aile Hekimine ait olan datalar, Sağlık-Net aracılığı ile  AYTEK AHBS aktarılabileceği gibi, Aile Hekiminin kullanmış olduğu yazılımdan da tam ve eksiksiz olarak aktarılabilmektedir.
Süreklilik :  Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan  genelge ve mevzuatlar firmamız ekibi tarafından takip edilerek gerekli değişiklikler sisteme eklenmektedir.  ARGE sonucu orataya çıkan yazılımsal fonksiyonlar  ve Aile Hekimleri tarafından talep edilen eklentiler versiyonlandırılarak düzenli aralıklarla otomatik olarak yayınlanmaktadır. Aile Sağlığı Merkezinde kullanılan AYTEK AHBS hertürlü felaket senaryoları göz önünde bulundurularak lokale yedek alabilmekle beraber istendiği durumlarda Sağlık Bakanlığı Bulut Sistemine yedek gönderebilmektedir. Aile Sağlığı Merkezi Çalışanlarının uygulamalarda yaşayabilecekleri sorunlara 7/24  teknik destek hizmeti sağlanmaktadır. Ayrıca Mesai Saatleri içerisinde   Online yardım ile anlık teknik destek  sağlanmaktadır.
Uyarı ve Bilgilendirme: Koruyucu sağlık hizmetleri sunumunda gerekli olan ve sonradan da sisteme tanımlanabilen  uyarı ve bilgilendirme fonksiyonu; Aile hekiminin bakmakla yükümlü olduğu hasta ve ailesine ait yapılması gereken işlemler için uyarı ve bilgilendirme yaparak veri ve iş bütünlüğünü sağlamaktadır.
Birim Değerlendirme Uyumu: Halk Sağlığı Müdürlüklerince istenen kalite ve değerlendirme  parametrelerine tam uyum sağlamaktadır. Düşük puan alma ihtimali olan prametreler için kullanıcıyı bilgilendirip yönlendireblmektedir.
Müşteri İlişkileri Yönetimi:  Hizmet vermiş olduğumuz aile hekimleri ile uyum içinde çalışarak hekimlerin vermiş olduğu hizmetlerde Bilişim konularında her türlü dektek verilmektedir. Ayteknoloji olarak Birlikte çalışılabilirliğin gücüne inanmış ve bu doğrultuda açık şeffaf doğru iletişim yöntemleri kullanılmaktadır. Hizmet vermiş olduğumuz hekimler ile  olan iletişim süreçleri kayıt altına alınarak kurumsal hafıza oluşturulmaktadır. Bu hafıza ile genel iletişim yöntemleri zaman içersinde bireysel iletişim yöntemleri ile yer değiştirmektedir. 
vioft2nntf|1010B0B12EF9SAYFALAR|ICERIK
vioft2nnt8|0010B0B12EF9|AYTEKNOLOJI|SAYFALAR|ICERIK|A81474B4-EC9E-4057-98FB-FA3F23A71AF4